Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06.30 – 19.30
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi, Pazartesi
Yemek
Kahvaltı, Öğle Yemeği

Marmaris’e geldiniz denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkardınız. Peki biraz da kültür turu yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise size Marmaris Pamukkale turu sunalım hemen.

Türkiye’nin en güzel ve özel yerlerinden biri olan Pamukkale, hem bembeyaz travertenleri ile hem de antik kenti ile Türkiye’de görülmeye oldukça değer yerlerden biridir. Marmaris’e gelmişken yalnızca 200 kilometre uzaklıktaki Pamukkale’ye gitme şansınız varken bu turuda bir değerlendirin deriz.

Neden Pamukkale’yi mutlaka görmelisiniz gelin anlatalım.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Kahvaltı

Öğle Yemeği

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Neden Marmaris Pamukkale Turu ?

Öncelikle Pamukkale, 1988 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. UNESCO, bu tarz yerlere hem maddi kaynak sağlıyor hem de güzelliğin bozulmaması için çok sık denetleme yapıyor.

Bahsettiğimiz bölge binlerce yıllık bir tarihe sahip. Hem doğal güzellik hem de kültürel güzelliğin iç içe geçmesi ile oluşmuş nadide bir yerdir Pamukkale.

Marmaris Pamukkale Turu Boyunca Nereleri Göreceksiniz?

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale terasları, kaplıca suyu tarafından çökeltilmiş bir tortullu kayaç olan travertenden oluşur. Bu bölgede 17 adet sıcak su kaynağı vardır ve sıcaklıkları 30 dereceden 100 dereceye kadar değişmektedir. Travertenlerin içinde bulunan sıcak su havuzlarına girdiğinizde kendinizi bırakın ve çevreyi izleyin sadece. Manzara fotoğrafı çekmeyide seviyorsanız eğer tam yerindesiniz demektir.

Hierapolis Antik Kenti

Tam olarak kimin inşa ettirdiği bilinmese de Bergama Krallığı tarafından inşa ettirildiği düşünülmektedir. Bergama kralının eşi Hiera’ya ithafen de Hierapolis adını almış. Helenistik sitilde inşa edilmeye başlayan kent, Roma dönemine gelindiğinde şiddetli depremler ile sarsılmış ve helenistik görüntüsünü biraz Roma stiline bırakmıştır.

Bizans döneminde dini olarak da çok önemli bir kent haline gelen Hierapolis, daha sonra Anadolu Selçuklu Devleti egemenliğine girmiştir. Hierapolis kenti büyükçe bir alana kuruludur ve içinde Domitiyan yolu, Oktokonus tapınağı, antik bir tiyatro, Frontinus caddesi, Agora, Bizans Kapıları, Gymnasium, Çeşme Binası, su kanalları ve daha birçok yapının kalıntıları bulunmaktadır. İşte bu yer adeta size bu zamanda yolculuk yaptıracak!

Nekropoller

Nekropoller, Hierapolis içinde bulunan en güzel yapılardır desek yanlış olmaz belki de. Sayıları 2000′ aşan mezarların çoğu mermerden yapılmıştır ve işlemeler olağanüstüdür. Diğer eserlere nazaran daha iyi durumdadır ve kent merkezinin biraz dışında bulunmaktadır.

Kleopatra Havuzu

Bu bölgenin deprem kuşağında olduğunu ve şiddetli depremler gördüğünü söylemiştik. Milattan sonra 7. yüzyılda meydana gelen bir deprem, şehrin ortasında bir çukur açmış ve ne var ne yoksa yıkmış ve bu havuzun içine sürüklemiş.

Deprem sebebiyle termal sularda bu havuzun içine dolmuş. Yani birbirinden eski tarihi sutunlar içinde yüzebileceğiniz fantastik bir yer burası.

Mısır kraliçesi Kleopatra bile buranın namını duyup kalkmış oradan buraya gelmiş. Bu sebeple, bu antik havuz, Kleopatra Havuzu olarak da adlandırılıyor. 

Marmaris Pamukkale Turu programında ana hatlarıyla buraları göreceksiniz. Fakat burası gez gez bitmez. Daha birçok güzel yer göreceğinize emin olabilirsiniz.

Bize Katılın 

Marmaris Pamukkale Turu içeriğimizi beğendiyseniz online olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz ve ya site üzerinden rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Marmaris Pamukkale Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.