Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:30 – 18:30
Tur Günleri
Perşembe
Yemek
Kahvaltı, Öğle Yemeği

Hepiniz dünyanın yedi harikasını duymuşsunuzdur. Antik Efes bunlardan biridir. Marmaris Efes Turu ile bu zamanların atmosferine dalacak, antik mimari, gelenek ve yaşam tarzı hakkında profesyonel bir rehberden bilgi edinebileceksiniz.

Efes, açık havada antik dünyanın büyük bir müzesidir. Önemi abartılamaz elbette UNESCO kültürel miras listesinde yer almaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Kahvaltı

Öğle Yemeği

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Marmaris Efes Turu Gezi Programı

06.00-06.30 Marmaris Otelleri;
07.30-08.00 Kahvaltı;
11.30-14.00 Efes Turu;
14.00-15.00 Restoranda Öğle Yemeği;
15.00-16.30 Meryem Ana’nın evini ziyaret
16.30-20.00 Marmaris’e dönüş.

Marmaris Efes Turu Hakkında 

Türkiye’nin en büyük antik kenti Efes, günümüze kadar çok iyi korunmuş birkaç antik şehirden biridir. Sadece kaotik kalıntılarını değil, sokaklarını, önemli binalarını, meydanlarını vb. ile şehrin açık bir düzenini de görebilirsiniz. bir zamanlar bu yer, hem ticaret hem de siyaset gibi olayların merkezinde yer almıştı.

Tarihi verilere göre, Şehir M. ö. 10. yüzyılda kuruldu ve en kalabalık zamanında, Efes nüfusunda 220 binden fazla insan yaşadı.

Rehberimiz tarafından kütüphane, alışveriş Meydanı, amfi tiyatro ve diğer yerleri gezecek ve buraları keşfedeceksiniz. Buna ek olarak, mükemmel korunmuş hamamları ve hatta o zamanların genelevini göreceksiniz. Şehrin birçok sokağında yürüyebilir ve antik binaların ve sütunların arka planında muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ayrıca Hercules kapısı, Agora sütun sırası, İmparator Trajan Çeşmesi ve diğer birçok cazibe yerlerini de ziyaret etme fırsatı yakalayacaksınız.

Celcus Kütüphanesi ve Amfi tiyatro

Efes’in en etkileyici binası Celsius’un görkemli kütüphanesidir. Binanın ön tarafında sembolik anlamlar taşıyan 4 heykel bulunmaktadır.

” Bilgelik ” (Sofia),
“Erdem / cesaret “(Arete),
“Düşünce / anlayış “(Insight)
“Bilgi “(Ennoia).

Efes’in bir başka büyük cazibe merkezi, 25 bin izleyiciye kadar ev sahipliği yapan devasa bir amfi tiyatrodur. O zamanlar tiyatro sahnesinde tiyatro gösterileri, spor ve gladyatör dövüşleri yapılırdı. Burada tribünlerin yüksekliğinden şehri ve ana caddenin mermer Bulvarı’nın tüm güzel manzarasını görebilirsiniz.

Meryem Ana’nın Evi

Öğle yemeği molasından sonra, programımızın bir sonraki bölümüne gideceğiz. Meryem’in Ana’nın Evi. Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği yer burasıydı. Burada ki küçük bir kiliseyi görecek, kutsal kaynakları ve arzu duvarını ziyaret edebilirsiniz. Hıristiyanların inananları için burası çok önemli.

Marmaris’ten Efes turu zamanında her anınızda rehberiniz yanınızda olacak! Ondan çok şey öğrenecek ve büyük antik uygarlığa kendi ellerinizle dokunacaksınız. Bu heyecan verici macera anılarınızı uzun süre etkisi altında bırakacaktır!

Bize Katılın 

Eğer Marmaris Efes Turumuzun içeriğinden memnun kaldıysanız online olarak rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz ve ya 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Marmaris Efes Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.