Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:30
Tur Günleri
Pazar, Perşembe
Yemek
3 Öğün

3000 yıl öncesine gitmeye hazır mısınız? Sizleri tarihin ve kültürün içine bırakıyoruz, muhteşem Roma mimarisini görmeye davet ediyoruz. Marmaris  Efes ve Pamukkale turu ile tarihe tanıklık etme fırsatı sunuyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

  Kahvaltı

  Öğlen yemeği

  Akşam Yemeği

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Giriş Ücretleri

İçecekler

Marmaris Efes – Pamukkale Turu

Kuşkusuz ülkemizin en güzel kültürel miraslarından bazıları Ege Bölgesinde yer alıyor. Ege bölgesinde böylesine güzel yerler var ise sizi götürmemek olmaz. Turumuz Marmaris’ten başlayacak ve sizi Efes Harabelerinin bulunduğu İzmir’in bir ilçesi olan Selçuk’a götüreceğiz. Efes her yıl yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilen oldukça önemli bir yer. Bu önemi kazanmasındaki en büyük etken elbetteki Celsius Kütüphanesi ama başka etmenler de var. Meryem Ana’nın son yıllarını Selçuk’ta geçirdiğine ve burada öldüğüne inanılıyor bu yüzden de Hristiyan turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği yerlerden.

Efes‘i ziyaret etmek için birkaç sebep vardır açıkçası. Öncelikle Efes, Roma İmparatorluğu tarihine açılan bir pencere gibidir. Tarihe ilginiz varsa burası sizin için bir cennet olacak adeta. Ayrıca dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Artemis Tapınağından kalan iki mermeri de burada görebilirsiniz. Meraklıları için oldukça cezbedici.

Pamukkale Turu

Ünlü Hierapolis kenti modern Pamukkale’ye bitişik durumdadır ve kentin inşası milattan önce 2. yüzyıla kadar uzanır. Antik kentin içinde termal hamam, tapınak ve diğer önemli Yunan mimari eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca mezarlıklar da oldukça ilgi çekicidir. Afrodisias olarak da bilinen şehir de Pamukkale’ye oldukça yakındır. Tüm bu kalıntılar gerçekten nefes kesicidir ve göreni büyüler. Ülkemizin güzelliklerini keşfetmek için bulunmaz bir fırsat doğrusu.

Yunanların ve Romalıların mimaride ne derece üst seviyede olduklarını kendi gözlerinizle görebilir, profesyonel rehberlerimizden yeni yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Bu fırsatı kesinlikle kaçırmayın ve gelin tarihi güzellikleri bizimle keşfedin.

Marmaris Efes – Pamukkale Turu – 1. Gün

07:00 – Tanışma ve Marmaris’ten Ayrılış

08:00 – Çetibeli köyünde kahvaltı

10:00 – Efes Antik Kentine giriş

13:20 – Restoranda Öğle Yemeği

16:00 – Efes’ten Pamukkale’ye Doğru Hareket

18:30 – Pamukkale Grand Sevgi Otel’de konaklama (Kahvaltı ve akşam yemeği dahil)

Marmaris Efes – Pamukkale Turu – 2. Gün

08:00 – Otelden Ayrılış
08:20 – Oniks Fabrikası Turu
09:20 – Fotoğraf Molası
12:10 – Öğle Yemeği
13:00 – Hierapolis Antik Kentine Giriş
16:30 – Pamukkale’den Marmaris’e Dönüş

Marmaris Efes – Pamukkale Turu Hakkında Uyarılar

Kimliğiniz otele giriş için lazım olacaktır. Yanınızda mutlaka getirin.
Yorucu bir gün olacağı için rahat bir ayakkabı giyin ve yanınıza güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, kamera gibi aksesuarlarınızı alın.
Kleopatra havuzunda yüzmeyi planlıyorsanız yanınızda mutlaka mayonuzu getirin.

Bize Katılın 

Programımızın içeriğinden memnun kaldıysanız eğer, online olarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bi’günlük turlar ekibimiz ile iletişime geçiniz

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Marmaris Efes – Pamukkale Turu (2 Gün)”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.