Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Kahvaltı, Öğle Yemeği

Kekova tekne turu programımıza katılarak bir gün içerisinde hem doğal güzellikleri hem de antik dünyaların nefes kesici dokularını bir araya getirebilirsiniz.

Özellikle kendinizi bir doğa aşığı ve tarih hayranı olarak görüyor, yeni şeyler öğrenerek ufkunuzu genişletmeyi seviyor ve bir tatilin yalnızca dinlenmek için değil, keşfetmek için de mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorsanız…

Kekova Batık Şehir Turu sizin için mükemmel bir tur paketi seçeneği demektir. Antalya’nın ve Akdeniz’in en önemli ve ilginç yerlerinden biri olan Kekova’da dolu dolu bir gün geçirerek tatilinizi unutulmaz anılar ve bilgiler ile süsleme şansına nail olacaksınız.

Eğer şimdiden Kekova’daki tekne turumuz için heyecanlandığınızı hissediyorsanız, yazımızın tümünü okumanızı ve dilediğiniz detayları kolaylıkla öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Batık Şehir Tekne Turu

Açık Büfe Öğle Yemeği

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

St. Nicholas Kilisesi – 5€

Myra Antik Kenti – 5€

İçecekler

Kekova Batık Şehir Turu Programı

Kekova tekne turu boyunca neler yapacağımızdan ve nereleri ziyaret edeceğimizden bahsetmeden hemen önce, eksiksiz bir yolculuk keyfi için bilmeniz gerekenlerden ve çantanızı nasıl hazırlamanız gerektiğinden bu kısımda bahsedeceğiz.

  • Bolca yürüyüş içerdiğinden bu turun yürüme güçlüğü çeken misafirlerimiz için uygun olmadığının farkında olun.
  • İkincisi, çantanıza kamera, mayo, havlu, güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapka atmayı lütfen unutmayın.
  • Son olarak, tarafımızdan alınmadan önce rahat giysiler ve ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.

Kekova Tekne Turu Güzergahı

Kekova tekne turu ile zihninizi birbirinden değerli bilgilerle dolduracaksınız. Ve güzelliğiyle ruhunuza dokunacak bu gezi noktalarını ziyaret etmeye hazır mısınız?

Programımızı başlatmak için saat sabah 06:30’da Antalya Side’deki otelinizden belirlediğimiz saatte sizi tam donanımlı, modern ve konforlu tur otobüsümüzle alacağız.

Tüm misafirlerimiz otobüsümüzde bir araya geldiğinde profesyonel ve lisanslı tur rehberimiz sayesinde bilgilendirici ve eğlenceli 3 buçuk saatlik bir yolculuk yapacağız. Toros Dağları manzarası eşliğindeki bu yolculuk boyunca sevimli köyler ve yemyeşil ormanların manzarasını izleyeceğiz.

Kahvaltı

Kekova Batık Şehir Turu otobüs yolculuğunun ardından Antalya merkez yakınlarında bir mola vereceğiz.

Bu molada son derece leziz bir kahvaltı yapıp yorgunluğumuzu atacak ve yolculuğumuza kaldığımız yerden devam etmek üzere enerji depolayacağız.

Üçağız Köyü

Turumuz Üçağız Köyü’ne uğramamız ile devam edecek. Deniz kıyısındaki benzersiz konumu ve beyaz evlerle bezeli tepesi ile sizi daha ilk bakışta etkileyecek olan köy hakkında biraz bilgi edindikten sonra, antik dünyalara dalmak için burada bir tekneye bineceğiz.

Kekova Adası’na Tekne Yolculuğu

Kekova tekne turu, belki de en can alıcı kısmı ile devam edecek: Cam tabanlı bir teknede yolculuk! Adı üstünde batık bir kentten bahsettiğimiz için (ki kendisi Atlantis miti ile sıklıkla bağdaştırılır) bu özel tasarımlı tekne sayesinde Kekova’nın denizin dibinde yatan kalıntılarını seyredip fotoğraflayabileceğiz.

Ayrıca yine aynı şekilde rengarenk balıklar da heyecan verici yolculuğumuz boyunca bize eşlik edecek. Aynı zamanda teknedeki harika yolculuğumuz boyunca rehberimiz aracılığıyla Kekova’nın tarihini ve hikayesini öğreneceğiz.

1 saat ayıracağımız bu kısımda, aynı zamanda Kekova’nın turkuaz sularında yüzme şansınız da olacak.

Öğle Yemeği

İskeleye yanaştıktan sonra, yeniden otobüsümüze bineceğiz. Kekova Batık Şehir turu öğle yemeği molasının verileceği lokal restorana bir yolculuk yapacağız. Burada enfes açık büfe menüsüyle karnımızı doyurduktan sonra yeniden gezi rotamız için yola çıkacağız.

St. Nicholas Kilisesi

Bir sonraki Batık Şehir turu durağımız yerli ve yabancıların uğrak noktası olan St. Nicholas Kilisesi olacak.

Burada 45 dakika boyunca Myra Antik Kenti’nin kalıntılarını, büyüleyici mimariyi ve süslemeleri, ve o benzersiz atmosferi keşfedeceğiz. Tabii ki her adımımızda bilgi dolacağız; zira rehberimiz bizi ilginç gerçekler ve hikayelerle donatacak.

Myra Antik Kenti

Kilisedeki gezimizin ardından Kekova turu programımızın son durağı olmaya değer çarpıcılıktaki Myra Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz.

Tam bir saatlik süre zarfında rehberimiz eşliğinde nefes kesici görkemiyle karşımızda dikilen antik kaya mezarlarını ve geçmiş ruhların izlerini taşıyan tüm kalıntıları gözlemleme şansına sahip olacağız. Soluk renkli taşların ruhumuz ve aklımızda kalıcı izler açması, bu gezi noktasında son derece kolay olacak.

Kekova Batık Şehir Turu duraklarımızın sonuna geldiğimizde otele geri dönmek için aracımıza binip yola çıkacağız. Otelinize vardıktan sonra turumuz başarıyla sona ermiş olacak.

Bize Katılın 

Kekova Tekne Turumuz ilginizi çektiyse eğer online olarak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Antalya Myra Kekova Batık Şehir Ve Tekne Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.