Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
07:00 – 19:00
Tur Günleri
Pazar, Perşembe
Yemek
Öğle Yemeği

Bodrum Dalyan Turu ile Dalyana uğramadan , el değmemiş bu doğa harikasını gezmeyip, kültürel bir şölene tanıklık etmeden gitmemenizi öneririz.

Bu tavsiyemiz üzerine ”neden olmasın” diyorsanız eğer, programımızın içeriğine göz atabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

Transfer

Öğle Yemeği

İz Tuzu Plajı & Çamur Banyosu

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Kahvaltı

Bodrum Dalyan Gezi Programı 

05.30-07.00 Bodrum otellerinden çıkış

07.15 Bodrum’dan kalkış

08.30 Kahvaltı

10.30 Dalyan şehrine Varışlar- Nehir Gezisi

11.00 Çamur banyoları ziyaret

12.30 Öğle yemeği molası

14.00 İztuzu ziyaret-Kaplumbağa Plajı

15.30 Likya mezarlarının incelenmesi

16.00 Dalyan’dan Bodrum’a kalkış

19.00 Bodrum’a Geliş

Dalyan Nehri

Beş bin iki yüz hektarlık bir alanı kaplar ve su alanı beş ıssız adaya ev sahipliği yapar. Köyceğiz bir dağ tektonik gölüdür, kar ve buzulların erimesinden, Tatlı su yaylarından ve iki küçük nehirden dağlardan akan akarsularla doludur.

Ayrıca, jeolojik faydan akan jeotermal maden suları tarafından beslenir. Bu acı kükürt suları, sıcak bir şekilde yer kabuğunun kırılmasından yüzeye çıkar ve göle dökülür. Derinliği altmış metreye ulaşır ve Köyceğiz Gölü’nün kıyısındaki dağlar dokuz yüz otuz yedi metreye kadar yükselir.

Dalyan Nehri bu gölü Akdeniz’in sularına bağlar ve birleştiği yerde nehir geniş bir delta oluşturur. Bu inanılmaz güzel bölgede, adını aynı adı taşıyan nehirden alan küçük bir renkli Dalyan kasabası vardır.

Dalyan şehrine ayrıca birçok Boğaz ve kanal olduğu için “Türk Venedik’i” denir. Dalyan Nehri kıyısındaki dağ yamaçlarında Likya dönemine ait kaya mezarları bulunmaktadır.

Mezarlar yerden yüksek alanlara yapılmıştır, böylece ölülerin ruhları bu mezarlardan doğrudan gökyüzüne yükselmeye daha yakın olduğu düşünülmüştür. Dalyan Nehri’nde bir tekne gezisi sırasında bu antik mezar evlerinin lüks cephelerini keşfedebilirsiniz.

Çamur Banyosu

Ayrıca, çamur kaynaklarını da ziyaret edeceksiniz. Rotamızın bu sağlıklı yaşam kısmı Sultaniye termal beldesinde gerçekleşecek.

Kükürt ile zenginleştirilmiş maden suyu havuzları içeren ünlü çamur kompleksine ev sahipliği yapmaktadır. Bu doğal zenginliklerin iyileştirici özellikleri Roma döneminde ün kazanmıştır.

Sağlık ve görünümü iyileştirmek için dünyanın dört bir yanından gelen gezginler buraya gelmektedir. Yerel halkın termal suyun iyileştirici etkisi cilt ve tüm vücut için çok faydalıdır.

Burada çamur uygulamalarından, tercihen baştan aşağıya – tüm vücuda Şifa veren prosedürleri uygulayabilirsiniz.

Bu, tüm organları, bu mineral çamurun doğal bileşimini daha etkili bir şekilde etkilemek için gereklidir. Aktif iyonları cilt yüzeyi üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve derinlemesine nüfuz eder ve optimum kapsamlı iyileşme sağlar.

Böylece bağışıklığınız güçlü bir destek alır ve vücudun canlılığı aktive edilir. Sonuç olarak-metabolizma iyileşir ve önemli bir gençleşme elde edilir.

İz Tuzu

Ardından, Dalyan’ın ana doğal cazibe merkezi olan İztuzu doğa rezervi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu ilginç yerde harika bir kaplumbağa Plajı var.

Bir yandan tatlı nehir suları ile yıkanır ve karşı kıyıya Akdeniz’in tuz dalgaları akar. Bu aradaki mesafe çok küçüktür, yüz altmış metreden fazla değildir.

Bu dar kumsal üzerinde, deniz dev kaplumbağalarının nadir bir türünün yavruları Caretta – Caretta ortaya çıkar. Mavi yengeçler de kaplumbağa kıyısını habitatlarının yeri olarak seçtiler. Onları gözlemleyebilir veya isterseniz bu yengeçlerden lezzetli bir yemek sipariş edebilirsiniz.

Bodrum’daki geziler, Nargileyi ziyaret etmek ve Türkiye’nin bu cennet köşesinde unutulmaz bir tatilin tadını çıkarmak için cazip bir fırsat sunuyor.

Bu heyecan verici yolculuk size yaşam için harika bir sağlık, canlı izlenimler ve anılar yaşatacaktır.

Bize Katılın 

Bodrum Dalyan turu programımızdan memnun kalırsanız eğer online olarak rezervasyon yapabilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bodrum Efes turu ve ya Bodrum Pamukkale gibi diğer kültür turlarımız hakkında bilgi almak isterseniz ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 üzerinden 5
4 yorum
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

4 kez değerlendirilen tur: Bodrum Dalyan Turu – İztuzu Plajı

Yorum ekle

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.