Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
07:00 – 19:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi
Yemek
Öğle Yemeği

Siz de Bodrum’a geldiyseniz muhtemelen tüm bu özelliklere aşık olacaksınız. Bodrum Efes Turu ile yeni aşık olacağınız yerler görmeye ne dersiniz? Sizin için çok güzel yerler biliyoruz ve sizleri oraya seve götürebiliriz. Ne dersiniz?

Gelin Bodrum Efes turu programımızın detaylarına hep beraber bir göz atalım.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Açık Büfe Öğle Yemeği

Rehberlik

Sigorta

Efes Antik Giriş Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Bodrum Efes Turu Detayları

Geçmişi milattan önceki yıllara dayanan Efes Antik Kenti, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, onların gelişmesine ön ayak olmuştur.

Daha çok bir Roma şehri olarak bilinse de İyonyalılar, Bizanlılar ve Selçuklular da burada hüküm sürmüş, tarihi önem taşıyan bir çok eser bırakmışlardır.

Şehir’in Roma Cumhuriyeti hakimiyeti üzerine roma tarihi daha çok göze çarpmaktadır. İşte bu yüzden Efes de bulunan Celcus Kütüphanesine, 25 bin kişilik dev tiyatrosuna, Artemis Tapınağına, Yamaç Evlerine, Agorasına, çeşmelerine bayılacaksınız.

Celcus Kütüphanesi 

Bu kütüphane ilk çağ uygarlıklarından kalmış ve tarihi bir öneme sahip 2 katlı bir binadır. Efesin sembollerinden biri olan Celcus Kütüphanesinin hikayesini rehberimiz size daha ayrıntılı bir şekilde anlatacak ve o anlattıkça içinde bulunduğunuz atmosfer ile de o zamana yolculuk yapacaksınız.

Artemis Tapınağı 

Mermerden inşa edilen bu tapınak Dünyanın yedi harikasından biridir ve en büyük yunan tanrıçası olan Artemis ( Diana ) onuruna yapılmıştır.
Bir çok inanıştan etkilenen bu tapınağın mimari yapısından gözlerinizi ayıramayacaksınız.

Meryem Ana Evi 

Hristiyanlık dünyasına yepyeni buluş olarak ortaya çıkmış olan bu evde Hz. Meryem Ana’nın son zamanlarını geçirdiğine dair inanışlar sürmektedir. Büyük bir şaşkınlıkla dinleyeceğiniz hikayenin ayrıntılarını profesyonel rehberimize bırakıyorum.

Siz de ünlü filozofların, devlet adamlarının, hükümdarların, gladyatörlerin, kölelerin yaşadığı bu toprakları görmek ve ya tarihe olan ilginizi arttırmak isterseniz tek yapmanız gereken şeyin Bodrum çıkışlı Efes turumuza katılmak olacak.

Bu arada, Efes Antik Kenti giriş ücreti tur fiyatımıza dahildir fakat, Yamaç evlerini de programınıza dahil etmek isterseniz Efes Antik Kent girişinde danışmaya 20 TL ödeyip, giriş bileti almanı gerekmektedir. Bunun dışında ücretsiz otel transferi, öğle yemeği tur fiyatımızın içine dahildir.

Belirlenen program saati bittikten sonra, Bodruma geri dönüş için yola çıkacağız. Otelleriniz geri dönüş ile programımız başarılı bir şekilde son bulacaktır.

Bize Katılın 

Bodrumdan Efes’e kadar uzanan kültür yolculuğu programımız ilginizi çektiyse eğer online olarak rezervasyon yapabilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bi’Günlük Turlar ekibi olarak sizi Bodrum Efes Turumuzda görmekten mutluluk duyacağız.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 üzerinden 5
2 yorum
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

2 kez değerlendirilen tur: Bodrum Efes Turu

Yorum ekle

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.