Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:00
Tur Günleri
Cuma, Pazar, Salı
Yemek
Akşam Yemeği, Öğle Yemeği

Antalya Pamukkale Turu ile mavinin tonlarının gücünü birleştirmeye hazır olun: Pamukkale’deki traverten havuzlarını süsleyen turkuaz sular ve Antalya‘nın kıyılarını döven Akdeniz’in koyu mavisi… Bu harika yolculuk ile bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Kahvaltı & Öğle Yemeği

Giriş Ücretleri

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Bu Tur Size Neler Vaat Ediyor?

Düzenlediğimiz Antalya Pamukkale gezisi ile ülkemizin doğal ve son derece önemli güzelliklerini göreceksiniz. Üstelik bunu profesyonel bir rehberlik hizmeti ve müthiş bir konfor eşliğinde yapacaksınız.

Programımızın ayrıntıları için okumaya devam edin; eminiz ki yazının sonunda kesinlikle bize katılmaya ikna olacaksınız.

Korkuteli

Sizi tam donanımlı tur otobüsümüz ile aldıktan sonra Antalya’dan ayrılacağız.  Turumuzdaki ilk durak olan Korkuteli’ne gideceğiz. Burada enerjimizi toplamak için fevkalade bir kahvaltı yapacağız: Zira bol bol gezebilmek için bol bol yemek gerekir!

Kahvaltının ardından yeniden yollara düşüp yaklaşık 165 kilometrelik bir yolculuk yaptıktan sonra, sınırlarında bir UNESCO mirasını, yani Pamukkale’yi barındıran Denizli’ye ulaşacağız; ama Pamukkale’ye girmeden önce tazecik ve leziz yiyeceklerle hazırlanan güzel bir öğle yemeği yiyeceğiz.

Hierapolis Antik Kenti

Öğle yemeğinden sonra Hierapolis’e varacağız.

Pamukkale’nin zirvesinde, “Kutsal Şehir” olarak da bilinen Hierapolis Antik Kenti bulunur. Kentin tarihinin MÖ 2. Yüzyıla kadar dayandığı iddia edilmektedir; yine de temel özellikleri Yeni Roma döneminden gelmiştir.

Bizans tarafından fethedildikten sonra Hierapolis Hıristiyanlığın hac merkezlerinden biri olarak son derece önemli bir hale gelmiştir; zira Hristiyanlığın önemli figürlerinden biri olan Aziz Philip burada öldürülmüştür.

İşte onun bu önemli tarihini keşfederken, antik çağladın tozlarını soluyacak ve antik kalıntılar, tiyatrolar, sokaklar, yollar, sütunlar, sunaklar ve mağaralar arasında yürüyeceğiz.

Pamukkale

Dinamik Antalya Pamukkale Turu programımıza Hierapolis’teki gezimizi bitirip Pamukkale’nin dünyaca ünlü travertenlerinin yer aldığı dağ boyunca yürümeye başlayarak devam edeceğiz.

Meşhur dağın beyaz ve eşsiz yapısı, dağın içinden akan doğal, sıcacık termal sular, güçlü etkilere sahip hava olayları ve bazı kimyasal reaksiyonların birleşiminden meydana gelmiştir. Çağlar boyunca ise işte bu etkileri sürdürerek son haline ulaşmıştır.

İşte bu dağ boyunca yapacağımız yürüyüşte de siz, çıplak ayaklarınızın su birikintilerinin içine girmesinin tadını çıkaracak, termal havuz sularının ve bu havuzların dibindeki doğal beyaz çamurların şifasından faydalanacaksınız. Ayrıca bizce, bu yürüyüş esnasında mümkün olduğunca çok fotoğraf çekmelisiniz.

Cleopatra Havuzu

Ek bir ücret ödeyerek, muazzam bir deprem ve hemen akabindeki termal su taşkınından sonra doğal olarak oluşmuş antik bir havuzda yüzme şansınız olabilir: Cleopatra Havuzu’nda…

Havuzun adı, yani Cleopatra, eski bir hikâyeden gelmektedir: Mısır kraliçesi meşhur Cleopatra’nın bu havuza gelip daha sağlıklı olmak ve güzelliğini korumak için yüzdüğü iddia edilmektedir. İşte burada yüzerek siz de bu eşsiz hikâyenin bir parçası olabilirsiniz!

Salda Gölü

Her ne kadar Pamukkale gibi bir güzelliğe veda etmek zor olsa da burayı terk edip üzülmenize hiç fırsat bile vermeden tam bir doğa harikası olan Salda Gölü’ne ulaşacağız.

Denizli’nin Burdur ilçesinde ülkemizin en temiz göllerinden biri olan Salda bizleri karşılayacak. Ve orada, dilediğiniz gibi geçirmeniz için tam 1 saatlik serbest zamanınız olacak.

Güzel Bir Veda

Bu kadar seyahat ettikten sonra son derece acıkmış olacağımız için nefis yemekler yemeyi hak edip ve karnımızı doyurmak için Denizli’de bir akşam yemeği yiyeceğiz.

Denizli’de yiyeceğimiz akşam yemeğinin ardından Antalya’dan Pamukkale’ye uzanan maceramıza son vereceğiz ve Antalya’ya dönmek için yola çıkacağız. Vardığımızda sizi otelinize bırakacağız. Otelinize vardığınızda programımız başarılı bir şekilde sona erecek.

Bize Katılın 

Günlük Antalya Pamukkale Turu içeriğimizi beğendiyseniz, çevrimiçi rezervasyon yaptırabilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Antalya Pamukkale Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.