Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
5 Seans
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Yemek Yok

Marmaris Yunus Parkı, aslen engelli çocuklara terapi uygulayıp eğlenceli ve davranışsal bir aktivite yaşatma amacıyla kurulmuş, kapsamlı ve tam donanımlı bir aktivite merkezidir. Lakin her ne kadar eğitim odaklı olsa da, bu harika tesis her yaştan bireye birbirinden harika anlar yaşatmayı da hedeflemektedir. Bu harika anlar:

 • Yunuslarla yüzme,
 • Yunuslarla tanışma,
 • Yunus gösterisi izleme programları ile misafirlerle buluşur.

Aralarından hoşunuza giden ve ilginizi cezbeden bir seçenek olduysa, bu yazı bünyesinde beğendiğiniz programın içeriğini bulabilirsiniz. Ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

O halde, sözü fazla uzatmadan sizi her bir program hakkında bilgilendirmeye başlayalım!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Sigorta

Yunus Parkı Giriş Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Yiyecek ve İçecekler

Marmaris’te Yunuslarla Rehabilitasyon

Avrupa’nın ilk açık deniz Yunus Merkezi olan Dolphinarium, Marmaris’e sadece 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi, yunuslarla rehabilitasyon merkezi olarak açılışını yapmıştır.

Rehabilitasyon demişken, bu kavramı açıklığa kavuşturmakta fayda var: Yunuslarla rehabilitasyon alternatif bir terapi türüdür. Bilimsel araştırmalarda 3-16 yaş arasındaki çocuklarda fayda gösterdiği saptanan yunus rehabilitasyonu aşağıdaki rahatsızlıklarda destek tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır:

 • Down sendromu
 • Yaygın Gelişimsel Bozukluklar: Otizm, Atipik Otizm, Asperger Sendromu
 • İstemsiz hareket ve kas spazmları
 • Konuşma bozuklukları
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
 • Sinir sisteminin organik çöküşüne bağlı rahatsızlıklar
 • Beyin felci / Spastik beyin felci
 • Travma sonrası stres sendromu (şiddete, cinsel istismara vb. gibi davranışlara maruz kalan çocuklar)
 • Bu nedenle yalnızca eğlenmek için değil, sağlık için de bu tesisi ziyaret etmek isteyebilirsiniz.
 • Eğlenmek için isterseniz, aşağıdaki seçeneklerimiz sizinle birlikte olacaktır!

Marmaris Yunus Parkı – Yunuslarla Yüzme Tur Programı

Marmaris Yunus Parkı turumuz her yıl nisan ayından ekim ayına kadar olmak üzere düzenlenmektedir. Her gün düzenlenen turumuz 5 seans şeklinde gerçekleşmektedir. 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 ve 17:00’da gerçekleşen seanslarımızda yunuslarla yüzme keyfini yaşayabilirsiniz.

Yunuslarla yüzme programımız iki kategoriye ayrılmıştır. Dilerseniz bireysel olarak bir grupla birlikte; dilerseniz de çift olarak yunuslarla yüzebilirsiniz.

 • Bireysel yüzecek misafirlerimizin grubu maksimum 6-8 kişilik olacaktır ve toplamda 30 dakikalık bir yüzme seansı gerçekleşecektir.
 • Çift olarak yüzmek isterseniz ise yunuslarla sadece ikiniz yüzeceksiniz ve yüzme seansımız 15 dakika sürecektir.

Yunuslarla Yüzme Turu Bünyesindeki Hizmetlerimiz

Tura katılacak misafirlerimiz konakladıkları otel ve apartlardan alınarak Dolphinarium’a ulaşımları sağlanacaktır. Tur sonunda is tura katılan misafirlerimiz konakladıkları otel ve apartlara geri bırakılacaktır. Marmaris Yunus Parkı’ndaki yunuslarımız profesyonel eğitmenlerimiz tarafından eğitilmiş olup kendinizi tamamen güvende hissedeceğiniz bir ortam yaratılmıştır.

Çocuk Dostu Bir Aktivite

Çocuklarınız için harika bir dost olan yunuslarla vakit geçirmeleri gelişmelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yunuslarla vakit geçirirken hayvan sevgisini de ruhunuzda hissedeceksiniz. Her yaştan misafirimiz katılabileceği bir etkinlik olan Yunus Parkı’nda her yaştan çocuk grupları için farklı programlar uygulanmaktadır.

Yunuslar dünyanın en akıllı hayvanı olmakla birlikte insan canlısı ve inanılmaz sevimlidirler. Yunusları daha yakından tanımak ve onlara dokunmak için Yunus Parkı’na gelmek doğru tercih olacaktır. Yunuslarla vakit geçirmek sizleri stresten uzaklaştırıp, keyifli hissettirecektir. Suyun dinginliğini hissederken yunusların sevgi dolu halleriyle çok eğleneceksiniz.

Yunuslarla Yüzme Programı Detayları

 • Tur ücretimize tüm sigortalar, transfer, yunus yüzme programı ve Yunus Parkı’na giriş ücreti dahildir.
 • Marmaris Yunus Parkı Yüzme Programına 8 yaşından küçük çocukların katılması mümkün değildir. 8-11 yaş arası çocuklar ise yanlarında bir yetişkinle yüzmek zorundadırlar.
 • Tura katılacak misafirlerimize kameralarını yanlarında getirmelerini tavsiye ediyoruz.
 • Ayrıca profesyonel fotoğraf ekipleri tarafından içeride çekilen fotoğraflarınızı satın alabilirsiniz.
 • Son olarak, tura katılacak misafirlerimiz programdan 1-2 gün önce rezervasyonlarını yaptırırlarsa yer bulma şansları artacaktır. Şimdiden herkese keyifli yüzmeler.

Yunuslarla Tanışma Tur Programı

İçinizi hoplatacak, eğlence ve samimiyet dolu yunuslarla tanışma programımız, yunuslarla muhteşem bir bağ kurmanız için tasarlanmıştır!

Bu program, 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 ve 17:00 itibariyle başlamaktadır ve toplamda 40 dakika sürmektedir. Fakat tanışma kısmı 15 dakika civarındadır. Bu 15 dakika içerisinde yunuslara dokunabilir, onlara yem verebilir, onları öpebilirsiniz. Kalan dakikalarda ise dilediğinizce sevimli yunusları izleyebilirsiniz.

Tıpkı yüzme seansında geçerli olduğu gibi bu tur da otel-tesis arasında çift yönlü transfer hizmeti bulunmaktadır. Aynı şekilde, tesisteki yunuslar ile buluşurken hiçbir endişeye gerek duymazsınız: Güvenliğiniz, eğitmenler tarafından garanti altına alınır. Yapmanız gereken tek şey, doyasıya eğlenmektir!

Tur ücretimize tüm sigortalar, transfer, yunus tanışma programı ve Yunus Parkı’na giriş ücreti dahildir. Marmaris Yunus Parkı Tanışma Programında yaş sınırı 3’tür. 3 yaşından büyük çocuklar yetişkin fiyatı öderler.

Yunusları İzleme Tur Programı

Dolphinarium, tüm bu muhteşem aktivitelerle birlikte tabii ki gözlerinizi bir an bile ayıramayacağınız bir Yunus Şovu’na da imza atıyor! Bu harika şov yediden yetmişe tüm misafirleri büyüleyebilme özelliğine sahiptir ve etrafta kahkahaların, alkışların ve hayret nidalarının çınlamasını garanti eder!

9:30, 11:30, 13:30, 15:30 ve 17:00 saatlerinde yapılan Yunus İzleme Programı, toplam 40 dakika sürmektedir.

Bu program boyunca oldukça geniş, özel bir havuzda yunuslar ve özel eğitmenlerinin harika yeteneklerine tanıklık edersiniz. Muhteşem yunuslar sizin için renkli çemberlerden atlayıp zıplarlar, toplarla oynarlar. Dahası, onların eğlence dolu danslarını izleme şansınız da olur!

Yine, diğer turlarımızda da geçerli olduğu gibi bu tura katılacak olan misafirlerimiz de kaldıkları otelden konforlu araçlarımızla alıp,  şov bitiminde ise aynı şekilde otellerine geri götürülürler.

Tur ücretimize tüm sigortalar, transfer, yunus tanışma programı ve Yunus Parkı’na giriş ücreti dahildir. Marmaris Yunus Parkı İzleme Programında çocuk yaş sınırı 6-9 yaş aralığıdır. 9 yaşından büyük çocuklar yetişkin fiyatı öderler.

Bize Katılın 

Kısacası, seçiminiz fark etmeksizin her bir program dopdolu ve capcanlı olacaktır! Doyasıya eğlenmek, yunuslar aracılığıyla ruhunuzu ferahlatmak ve sevgiyle dolmak için yapmanız gereken tek şey Marmaris Yunus Park için rezervasyon yaptırmak olacaktır!

Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişim kurabilir ve eğlencenin kapılarını aralayabilirsiniz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Marmaris Yunus Parkı”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.