Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00 – 18:00
Tur Günleri
Pazartesi, Perşembe
Yemek
Öğle Yemeği

Kuşadası Pamukkale Turu ile her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistleri ağırlayan ve Türkiye’nin en tanınmış doğa harikalarından olan Pamukkale’yi size tanıtacağız ve garanti ediyoruz ki tatilinizin en güzel gününü yaşamış olacaksınız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Rehberlik

Açık Büfe Öğle Yemeği

Tüm Vergiler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Kleopatra Havuzu

İçecekler

Bunları da Beğenebilirsiniz;

Kuşadası Çıkışlı Pamukkale Turu Programı

Travertenlerin bembeyaz güzelliği ve hala sapasağlam ayakta duran Hierapolis Antik Kenti ile hem tatilinize farklı bakış açısı katıp hem de kültürünüze birikim yapmış olacaksınız. Kuşadası’na geldiyseniz hemen yanı başınızdaki Pamukkale’yi ziyaret etmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale travertenleri çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucu bugünkü halini almış. Bu şekli almasındaki en önemli sebeplerde biri, bölgede bulunan sıcak su kaynaklarının travertenlerin üzerine çökmesidir.

Bu sayede çeşitli reaksiyonlar oluşarak bu harika görünüme kavuşmuştur. Tabii eskiden bu harika beyazlık yerini çamur rengine bırakmıştı. Sebebi de bölgenin çok yakınına kurulan oteller ve gelen turistlerin her yere kontrolsüzce girmesiydi.

Fakat Unesco, Pamukkale’yi dünya mirası listesine alınca çeşitli önlemler almaya başlamıştır haliyle. Artık oteller daha uzak bölgelerde inşa edilmeye başlamış ve doğal güzelliğimiz kontrollü bir şekilde korunmaya başlanmıştır.

Pamukkale Hierapolis

Hierapolis ise Pamukkale travertenleri ile aynı alanı paylaşıyor ve ikisi de aynı ören yeri içerisindedir. Bu da Pamukkale’yi komple gezebilme şansını size getirmektedir.

Hierapolis Antik Kenti, Bergama Kralı tarafından milattan önce 2. yüzyılda kurulmuştur. Sık sık el değiştirmesinden dolayı bize kadar ulaşan eserlerin sayısını arttırmıştır.

Hierapolis Antik Kenti içerisinde koca bir tiyatro, mezarlık, gymnasium, Frontinus Caddesi gibi büyüleyici yerler görmeniz mümkün.

Bize Katılın 

Bi’Günlük Turlar ailesi olarak sizi Kuşadası Pamukkale Turumuzda görmekten mutluluk duyacağız. Aklınıza takılan her soru için bizimle iletişime geçebilir ve ya Kuşadası’ndaki diğer günlük turlarımız için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kuşadası Pamukkale Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.