Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00-17:00
Tur Günleri
Cuma, Salı
Yemek
Öğle Yemeği

Kuşadası Efes Turu,  Kuşadasına kadar gelip, Türkiye’nin görülmeye değer İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenmiş en güzel antik kentini görme şansını yakalayabileceğimiz bir programdır.

Başka bir deyişle, sizi Kuşadası’ndan Efes’e taşıdığımız bu enfes program, Efes Antik Kenti’ni ve bu kentin yakınındaki diğer önemli yapıları keşfetmeniz için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Programa katıldığımız takdirde saatlerce antik çağların ve mitolojinin gizemlerini ve sırlarını keşfedecek ve onları doyasıya dinleme fırsatı yakalayacaksınız. Şimdiden heyecanlandıysanız turumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için diğer paragrafları okuyabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Giriş Ücreti

Açık Büfe Öğle Yemeği

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Yiyecek & İçecekler

Konforlu Bir Başlangıç

Kuşadası Efes Turu programımızı başlatmak adına sizi Kuşadası’nda kaldığınız otelden sabahın erken saatlerinde tam donanımlı aracımızla alacağız. Yol boyunca profesyonel Turist rehberimiz size önemli bilgileri aktarabilmek için eşlik edecek.

Böylece rehberimizin katkısı sayesinde Efes turumuzun ilk durağına gelene kadar hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir yolculuk yapacağız.

Efes Antik Kenti: Helenistik Çağın Kusursuz Kalıntıları

Efes gezimizin ilk durağı sizin de kolaylıkla tahmin edebileceğiniz gibi Efes Antik Kenti olacaktır. Çok geniş bir alana yayılmış olan bu kentte Roma İmparatorluğu’nun yansımalarını şehrin sokaklarında, mermerlerin de, duvarlarında, kapılarında, sütunlarında, sunaklarında, yapılarında, anıtlarında ve heykellerinde görebileceksiniz.

Efes’te görülmesi gereken birçok olağanüstü bölümleri rehberimiz eşliğinde ziyaret edeceksiniz. Örneğin gladyatörlerin hayvanlarla savaştığı büyük Efes tiyatrosunu görebilecek; ünlü Artemis Tapınağı’nı ve etkileyici kütüphaneyi keşfedebileceksiniz.

Meryem Ana Evi

Dünya Mirası olan Efes Kenti’nin yakınlarında, Bülbül Dağı’nın tepesinde, etkileyici bir hikayeye sahip ve tasarımı da bir hayli ilginç olan Meryem Ana Evi vardır.

İddialara göre Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği ev tam da bu özelliği nedeniyle Hıristiyanlık için özellikle çok önemlidir. Üstelik kendisi yalnızca taş kullanılarak inşa edildiğinden, mimari yapılar ile ilgilenen misafirlerimiz için de son derece ilgi çekicidir.

Burada ki süremiz dolduğunda, diğer bir durağımız için yola çıkacağız.

İsabey Camii

Turumuzun bir sonraki durağı İsabey Camii olacak.  Anadolu mimarisinin en önemli sanat örneği olan İsabey Camii, Selçuklu Döneminin ve Osmanlı Dönemi’ne geçiş arasındaki çağın kalıntılarını barındırmasıyla meşhurdur.

Bu nedenle de fotoğrafçılıkla ilgilenen ve kültürel/ tarihi bilgiler öğrenmeyi seven misafirlerimiz için fevkalade bir kaynak sağlayacaktır.

Leziz Bir Öğle Yemeği Molası

Programımız devam ederken öğle saatleri içerisinde Türk mutfağının lezzetli yemeklerinden servis edecek yerel bir restoranı ziyaret edeceğiz.

Güzel Bir Veda

Harika turumuza son vermek için Efes’ten Kuşadası’na döneceğimiz rahat bir yolculuktan sonra sizi otelinize bırakacağız. Günün geri kalanı için size iyi dileklerimizi sunup, vedalaşacağız.

Bize Katılın 

Günlük Kuşadası Efes turumuz ile ilgileniyorsanız, kolayca online rezervasyon yapabilirsiniz; veya bizimle iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Diğer turlarımız için de ana sayfamızı inceleyebilir, bu turlar içinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 üzerinden 5
2 yorum
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

2 kez değerlendirilen tur: Kuşadası Efes Turu

Yorum ekle

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.