Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
04:30-19:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Kemer Pamukkale Turu, hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde en çok tercih edilen ve en iyi Kemer turları arasındadır: Pamukkale, eşsiz tarihi, doğal zenginliği ve nefes kesici güzelliği ile ülkemizin nadide bir incisidir. Hatta bunun bir kanıtı olarak kendisi UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. İşte şimdi siz de onu bizimle birlikte ziyaret edeceksiniz. Ve bu eşsiz beyaz dağa son derece güvenli, hızlı ve eğlenceli bir yolculuk yapacaksınız!

Sizi daha da heyecanlandırmak için ise kolay kolay unutamayacağınız Pamukkale‘nin ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz başlıca turistik yerlerini listeleyeceğiz: Sabırsızlanmaya hazır olun!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Öğle Yemeği

Pamukkale & Hierapolis Girişi

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale’nin ana gezi noktası şüphesiz ki onun meşhur travertenleridir. Merdiven basamaklarını andıran bu balkonumsu çıkıntılar kalsiyumla dolu sularının yüzeye çıkması sonucunda 400 bin yıl önce oluşmuşlardır.

Bu suların buharlaşması sonucunda ise  traverten adı verilen kar beyazı kalsiyumla kaplı, garip görünüşlü teraslar oluşmuştur. Bu gerçekten de doğal bir mucizedir, hatta bu yüzden 1988’de UNESCO’nun tavsiyesi üzerine travertenlerin önemli bir kısmı turistlerin erişimine kapatılmıştır.

Ziyarete açık bölümünde ise şunları yapabilirsiniz:

 • Termal sularda yüzebilirsiniz.
 • Beyaz çamurdan kil maskesi yapabilirsiniz.
 • Travertenlerin güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.
 • Pamukkale Dağı’nda çıplak ayak yürüyüşün tadını çıkarabilirsiniz. (yürüyüş boyunca her türlü ayakkabı giymek yasaktır!) Ve ayaklarınızın altındaki termal su sıcaklığını hissedebilirsiniz.

Bunların tümü bir araya geldiğinde ise muhteşem bir günü tamamlayacak, unutulmaz anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceksiniz.

Pamukkale Cleopatra Havuzu

Pamukkale’nin en büyüleyici bölümlerinden biri de Cleopatra Havuzu’dur. Kendisi sularındaki şifalı mineralleri ve inanılmaz manzarası ile ünlüdür. Bir bilgi olarak ekleyelim: Bu sular kas-iskelet sistemi hastalıkları, fazla kilo ve cilt hastalıklarından insanlar için oldukça faydalıdır.

Ayrıca Pamukkale’deki Cleopatra Havuzu’nun suları gençleştirici bir etkiye de sahiptir! Öyle olmasa efsaneler güzeller güzeli Cleopatra’nın Mısır’dan buralara kadar “yüzmek” için geldiğinden bahsetmezdi sanıyoruz!

Ekstra bir ücret verip siz de onun gibi havuza dalarak keyifli bir yüzme seansı ile vücudunuzun canlandığını ve gençleştiğinizi hissedebilirsiniz. Bu arada bu havuzdaki su sıcaklığı 36 dereceye kadar ulaşabilmektedir. Sağlınız için orada en fazla 2 saat yüzmeniz tavsiye ediyoruz.

Hierapolis Antik Kenti

Düzenlemiş olduğumuz Kemer Pamukkale Turu ile Hierapolis Antik Kenti’ni de ziyaret edebileceksiniz. Tarihi dönemlerdeki hamamlarıyla ünlü bu antik şehir farklı bölge ve medeniyetlerden gelen ve kendini şımartmak isteyen birçok insan bu şehri ziyaret etmişti.

Yıllar boyu süren ziyaretler yerleşimlere dönüştü ve sonunda Roma İmparatorluğu’nun en parlak döneminde Hierapolis’in nüfusu 100 bin kişiyi aştı. Bu yüzden de araştırmacılar Hierapolis’in Küçük Asya’nın en büyük şehirlerinden biri olduğuna inanmaktadır.

Ve bugün, bu büyük şehrin iyi korunmuş kalıntıları keyifle gezilip görülebilir! Siz de Pamukkale Dağı’nın zirvesine tırmanabilir ve Hierapolis’i ziyaret edebilirsiniz!

Şehirde, aşağıdaki kısımları ve çok daha fazlasını bulacaksınız:

 • Tiyatro
 • Nekropol
 • Kiliseler
 • Roma hamamları
 • Sokaklar
 • Anıtlar
 • Ve heykeller

İlgili bilgi tabelalarını okuyarak onlar hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Pamukkale Hierapolis Müzesi

Gezi sonunda Hierapolis Müzesi’ni ziyaret edip burada arkeolojik araştırmalar sırasında bulunan madeni paralar, lahitler, ev eşyaları, mücevherler ve eski tıp aletleri gibi çeşitli ve ilginç antik eşyaları görebilirsiniz.

Belirtmeden geçmeyelim; müzenin kendisi de eski bir Roma hamamı binasında bulunmaktadır. Özetle, tarihe ve antik yapılara ilgi duyuyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz!

Bize Katılın

Kemer Pamukkale Turu programımıza katılmak, Türkiye’nin en önemli yerlerinden birini ziyaret ederek Kemer tatilinizi çeşitlendirmek istiyorsanız harika bir fırsattır. Pamukkale’de göreceğiniz tüm güzelliklere yakışacak keyifli gezimiz harika olacak!

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kemer Pamukkale Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.