Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
10.00-17.00
Tur Günleri
Her Gün

Değerli misafirlerimiz;
Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Batum yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Sarp Sınır Kapısı olacaktır. Batum içindeki ilk durağımız Sarp Sınır Kapısına yakın olan St. Andrew heykeli olacaktır. Heykel hakkındaki anlatım ve fotoğraf çekimi ardından aracımızla yolculuğumuza devam edeceğiz. Ardından araç içi anlatımlarımızla birlikte Gonio Kalesi yolculuğumuza başlayacağız.

Gonio Kalesi içinde rehber anlatımından sonra sizlere fotoğraf çekimi ve kale ziyareti için serbest zaman verilecektir. Zamanın sona ermesinin ardından araç içi anlatımlarımız eşliğinde şehir merkezine doğru yolculuğumuz devam edecek yol üzerinde mimari yapısıyla kendini diğer yapılardan ayıran ters evde fotoğraf çekimi için mola vereceğiz. Şehir merkezine varışımızın ardından araçtan inecek ve öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranımızda yemek molası vereceğiz. Mola süresinin sona ermesiyle yürüyerek bulvar turuna başlayacağız. Bulvar turundaki ilk durağımız Aziz Nicolas Kilisesi olacaktır. Kilise hakkında bilgilendirmenin ardından Piazza Meydanını ziyaret edeceğiz. Piazza Meydanı hakkındaki bilgilendirmenin ardından fotoğraflarımızı çekeceğiz ve yürüyüşümüze devam edeceğiz. Tur güzergahında bulunan Ermeni Kilisesini de ziyaret ettikten sonra bir sonraki durağımız olan Avrupa Meydanı’na gideceğiz. Avrupa meydanındaki rehber anlatımından sonra sizlere çevreyi gezebilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz için ortalama 20 dakikalık bir serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sona ermesinin ardından tiyatro alanı ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

Anlatım ve fotoğraf çekiminin ardından yürüyüşümüze devam edeceğiz. Kurban Said tarafından yazılan ve yüzyılın aşk romanı olarak ün kazanan Ali and Nino: A Love Story kitabından etkilenerek Tiflisli heykeltraş Tamara Kvesitadze tarafından Batum’a inşa edilen Ali ve Nino Heykeli ziyaret edeceğiz. Rehber anlatımı ve fotoğraf çekiminin ardından siz değerli misafirlerimizin yaklaşık 2 saat sürecek serbest zamanı başlayacaktır.

Daha sonra Batum Turumuzu sonlandırıyor Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Doğa ile iç içe şehrin kalabalığından uzaklaşıp,  mavi ve yeşille birlikte huzura kavuşmak , mutluluk , eğlence ve sakinlik gibi duyguların hep  bir arada yaşanılabileceği şekilde düzenlenmiş bol oksijenli muhteşem bir tur için sizi Uzungöl turumuza  davet ediyoruz.

GENEL ŞARTLAR

 1. Gezi süresi 1 gündür. Araç Marka ve Model Belirtilmez.
 2. Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
 3. Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
 4. Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez.
 5. Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 6. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
 7. Turlarımız ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 8. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

Kimlik ve Pasaport Hakkında Uyarılar

 • Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a sadece yeni kimlik kartları ya da pasaportla geçiş yapabilmektedir. Diğer kimlik kartları ile (Kurum kimlikleri, Ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.
 • 18 yaşından küçük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları anne ve babası aynı anda yanında olacaksa herhangi bir belge gerekmeden anne ve babası ile geçiş yapabilmektedir.
 • 18 yaşından küçük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları anne ya da babası ile (anne ya da babadan sadece biri yanında olacaksa) geçiş yapacaksa noterden muvafakatname alınması gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları anne ve babası aynı anda yanında olmadan geçiş yapacaklarsa noterden muvafakatname alınması gerekmektedir.
 • Batum’a geçişler sadece anne, baba ya da bireyin kendisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Abla, ağabey, amca, dayı vs. kişilerle geçiş sağlanamamaktadır.

Sınır Kapısı Geçiş İşlemleri Hakkında Uyarılar

 • Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz sizlere gereken uyarılarda bulunacaktır.
 • Gürcistan Devleti kuralları gereği Gürcistan Polisi ülke girişlerinde hiçbir ilacı (hap tarzındaki) kabul etmemektedir. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız kadar olan miktarı kağıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
 • Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanabilecek problemlerden ALTAY Tur sorumlu değildir. Gürcistan bebekler, çocuklar dâhil olmak üzere kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Kesin bilgi için satış ofislerimizle iletişime geçiniz.)
 • Yurtdışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere göre vizeli ya da vizesiz geçiş sağlayacaktır.
 • KKTC vatandaşları, Türkiye’ye giriş yaparken Tc kimliklerini kullanmaları halinde Gürcistan’a Tc kimlikleri ile giriş yapabileceklerdir. Avrupa birliği pasaportuyla giriş yapmaları halinde Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekmektedir.

 

 • Batum Gonio Kalesi
 • Batum Botanik Bahçesi
 • Osmanlı Camii
 • Piazza Meydanı
 • Avrupa Meydanı
 • Batum Bulvar Gezisi
 • Ali ve Nino Heykeli
 • Medea Heykeli
Kalkış Saati / Lokasyon  08:00 / OTEL/APART/EV/OFİS
Önemli Not: Karadeniz’e giderken hava şartları anlık olarak değişebileceğinden yanınıza mutlaka kışlık giyecekler ve yağmurluk almalısınız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Yemekler

Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler

Müze Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar

Harç Pulu (150 TL)

Kale Giriş Ücreti (5 Lari)

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Karadeniz Batum Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.