Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
09:00 – 17:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Kapadokya Sarı Tur, zengin içeriği ve gezilmeye değer büyüleyici rotası sayesinde Kırmızı Tur, Mavi Tur, Yeşil Tur gibi tüm Kapadokya turları arasında en popüler seçeneklerden biridir.

Bu günlük Kapadokya gezisinde sizi vadiler, tepeler, muazzam boyutlardaki garip doğal kaya oluşumları ve nefis topraklar ile oldukça zengin olan Güney Kapadokya bölgesinin en iyi seyahat noktalarına götüreceğiz. Bol kaya oymalarını görebileceğimiz süslü manzaralar ve ziyaret edeceğimiz otantik yerlere özgü heyecan verici hisler sizi geçmişte o yerlerde  yürüdüğünüzü hissettirecek.

Şimdiden heyecanlandıysanız, tüm tur programını görmeli ve bize katılmaya hazır olmalısınız! Detaylar için, lütfen okumaya devam edin;

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Giriş Ücreti

Öğle Yemeği

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Kapadokya Sarı Tur Size Neler Vaat Ediyor?

Bu tur ile Güney Kapadokya’nın en seçkin yerlerini, peri bacalarını, kaya oymalı yerleşimleri ve muhteşem vadileri ziyaret edeceksiniz. Kahverengimsi manzarada yürüyüş yapmak ve o otantik temiz havayı solumak için harika bir fırsatınız olacak. Ayrıca, profesyonel ve lisanslı rehberimiz size tüm tur süresi boyunca birbirinden şaşırtıcı ve önemli bilgiler sunacaktır.

Tabii ki zengin içerikli programımızda bolca gezip yorulacağımız için enerjimizi tazeleyecek lezzetli bir öğle yemeğinin de tadını çıkaracağız.

Kısacası, bizimle geçireceğiniz bu güzel günü her zaman hatırlayacaksınız!

Şimdi dilerseniz, ziyaret edeceğimiz yerler hakkında size daha ayrıntılı bilgi verelim.

Kızıl Vadi -Gül Vadisi

Kapadokya Sarı Tur programımıza sizi aracımızla otelinizden alıp ilk durağımız olan, Gül Vadisi olarak da bilinen Kızıl Vadi‘ye  götürerek başlayacağız. Kapadokya’nın en iyi trekking noktalarından biri olan Kızıl Vadi, nefes kesen manzarasıyla oldukça ünlüdür.

Bu vadide kırmızımsı renklere sahip büyük kaya bloklarından meydana gelen benzersiz peri bacaları manzarayı oluşturur. Özellikle gün batımı sırasında, kırmızı ufuktan topraklara unutulmaz bir yansıma düşer ve etrafa saçılan kırmızı rengi daha da yoğunlaştırır…

Bu programda vadilerin içinde yürümeye hayran kalacak, her adımda fotoğraf çekmekten kendinizi alamayacaksınız.

Göreme

Ardından, UNESCO’nun Dünya Mirası listesine girmiş ve nefis bir yer olan Göreme’ye gideceğiz. Burada birbirinden önemli anıtlar, vadiler, kiliseler, manastırlar ve şapelleri ziyaret edip buradaki turumuzu bitirdikten sonra bölgenin geniş sınırları içinde yer alan Güllüdere vadisine gideceğiz.

Farklı şekiller, yükseklikler ve oluşum tipleriyle bu vadideki kaya oluşumları zihninizi ve ruhunuzu bambaşka diyarlara sürükleyecektir.

Ayrıca, profesyonel rehberimiz sayesinde yerin tüm hikayesini ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz.

Çavuşin Köyü

Göremede ki süremiz dolduktan sonra, Çavuşin Köyü’nü ziyaret ederek turumuza devam edeceğiz.

Kapadokya’da ziyaret edilecek en popüler yerlerden biri olan bu köy, Hıristiyanlığın bölgede yayıldığı dönemin izlerini taşımaktadır. Bu bölge de keşişler dini ders vermek için kaya bloklarındaki oyularak yapılmış yerlerde saklanırlardı.

Bu nedenle özellikle dini ve tarih hikayelere ve göz alıcı manzaralara meraklıysanız Çavuşin’de geçirdiğimiz her saniyeyi seveceğinizi kolayca söyleyebiliriz.

Ayrıca yine Çavuşin’de iştah açıcı bir öğle yemeği yerken kayalık ve bol kahverengi tonlu ortamı seyretmenin keyfini süreceğiz!

Güvercin Vadisi

Ardından, bir başka doğa harikası olan Güvercin Vadisi’ni ziyaret edeceğiz.

Adı üstünde bu vadi, bölgedeki çeşitli güvercinlere barınak olmasıyla ünlüdür. Dahası yine burada, kaya bloklarına kondurmuluş yüzlerce güvercin yuvası da göreceksiniz.

İddialara göre bu yuvalar yerel halk tarafından güvercinlere ev sahipliği yapmak ve güvercinlerin tarımda kullanmak üzere gübrelerini almak amacıyla yapılmıştır.

Yeterince şanslıysanız güvercinler buradaki yuvalarını ziyaret edebilir ve onları kendi gözlerinizle görebilirsiniz!

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Son olarak Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni de ziyaret edip Kapadokya Sarı Tur programımıza son vereceğiz.

Bu yeraltı şehri, Kapadokya’daki tüm yeraltı şehirleri arasında en büyüğüdür ve farklı tipte odalara, bölümlere ve alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Arkeologlar bu şehrin insanlar tarafından aktif olarak kullanıldığı zamanlarda, yaklaşık 3500 kişinin burada bir arada barındığını iddia ediyorlar. Başka bir deyişle, sadece güvenli değil, aynı zamanda oldukça geniş sınırlara sahiptir bu şehir.

Kaymaklı yeraltı şehrinin bazı katlarının ziyaretçiye kapalı olması dolayısı ile bütün katları gezemeyeceğiz. Fakat izin verilen katlarda ve şehrin oyma koridorlarında güzel bir yürüyüşe çıkacağız. Bazı ortak alanları, kiliseleri veya geçitleri ziyaret edeceğiz. Tabii ki, tüm bu zaman boyunca bu eşsiz şehir hakkında birçok ilginç gerçeği de öğreneceksiniz.

Bize Katılın 

Kısacası, bu değerli topraklara karışmak ve gizemli taraflarını Kapadokya Sarı Tur ile öğrenmek istiyorsanız, turumuzu çevrimiçi olarak kolayca rezerve edebilirsiniz. Ayrıca, 7/24 bizimle iletişim kurabilirsiniz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kapadokya Sarı Tur (Kapadokya’nın Güneyi)”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.