Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:30 – 08:30
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Yemek Yok

Kapadokya balon turu, rotasını Kapadokya’ya çevirmiş olan yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken aktivitelerden biridir. Bunun nedeni ise, şüphesiz ki bu nefes kesici turun hayatınızda muhteşem bir iz bırakması olacaktır. Bir diğer deyişle Kapadokya’da balona binmek, paha biçilmez bir deneyimdir. Ve bu şans hayatta belki de karşınıza yalnızca bir kez çıkar.

İşte bu nedenle yazımızı konu hakkındaki sorularınıza yanıt bulabilmeniz için hazırladık. Amacımız size bu benzersiz deneyimi tanıtmak. Eminiz ki sona geldiğinizde aklınızdaki endişeler yitip gidecek ve bu benzersiz deneyimi bir an önce yaşamak isteyeceksiniz!

Diğer Kapadokya turları için https://bigunlukturlar.com/kapadokya-gunluk-turlar/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

O halde, hazırsanız başlayalım!

Kapadokya Balon Turu Fiyatı 3500 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Sigorta

Sertifika

Şampanya

Fiyata Dahil Olmayan Fiyatlar

Kişisel Harcamalar

Video & Fotoğraf

Kapadokya Balon Turu Ve Saatleri 

Kapadokya balon turumuzun saatleri yaz ve kış aylarında farklılık göstermektedir. Yaz aylarında saat 06.00 civarı erken saatlerde turumuz başlarken, kış aylarında saat 07.00 civarı programımız başlamaktadır. Rezervasyonunuzu yaptığınız taktirde 1 gün öncesinden otelden alım ve programın başlangıç saati kesinleştirilmiş bir şekilde tarafınıza iletilecektir.

Kapadokya Balon Turu Süresi/ Balon turu kaç saat sürmektedir?

Programımızın süresi, hava şartlarına göre değişmektedir. Havanın iyi olduğu zamanlarda yaklaşık olarak 1 saat civarında uçuşunuz sürmektedir.

Kapadokya Balon Turu Nerede Yapılıyor?

Ziyaretçilerin ve balon sevenlerin en çok soruduğu balon turu başlangıç noktamız hava şartlarına göre değişmektedir. Pilotlarımız 1 gün önceden başlangıç noktasını belirleyeceklerdir. İniş noktası da yine hava şartlarına göre değişmektedir.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonunu Nasıl yapabiliriz?

Yerli ve yabancı bir çok turistin tercih ettiği program olan Kapadokya Balon Turumuz için mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bu yüzden ”balon turuna rezervasyonumuzu nasıl yaparız?” sorusu misafirlerimizin en çok sorduğu soruların başında gelmektedir. Rezervasyonunuzu online olarak sitemiz üzerinden yapabilir ve ya dilerseniz direkt olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçuşlar Neden İptal Olur ?

Uçuşlar genellikle olumsuz hava şartlarından dolayı özellikle rüzgar faktöründen dolayı iptal olur. Hava ne kadar güzel olursa olsun, rüzgar uçuş için elverişli değil ise Sivil Havacılık tarafından izin verilmez ise uçuşlar yapılamaz.

Kapadokya’da Balon Turu ile Nasıl Bir Gün Sizi Bekliyor?

Sabah belirlenen saatte sizi tam donanımlı ve konforlu araçlarımızla otelinizden alıp, programın yapılacağı alana getiriyoruz. Burada uçuş için son hazırlıklar tamamlanırken, deneyimli pilotlarımız tarafından bilgiler verilip, sorularınız cevaplayacak.

Kalkış zamanında sepet misafirlerimizle doluyor ve uzman pilotumuz tarafından balon yavaş yavaş uçuş için hazır hale geliyor. Havaya yükselmenizin ardından, 35 dakika – 1 saat boyunca (spesifik zaman aralığı tur içeriğinde belirtilir) havada kalarak manzarayı izleyecek ve fotoğraf çekilebileceksiniz.

İniş vakti geldiğinde, uzman pilotumuz sepeti tekrar alanımıza indiriyor. Otellere geri dönmeden öncece kısa bir kutlama ve sertifika alma seansı yapılıyor. Bu şekilde programımızı sonlandırıp, sizi otellerinize geri bıraktıktan sonra vedalaşıyoruz.

Sepette Unutulmaz Anlar Yaşanacak

Kapadokya balon turu süresi boyunca o kadar keyifli anlar yaşayacaksınız ki, bu hisleri tarif bile edemeyeceğimizi biliyoruz.

Peri bacaları, keskin vadiler, kıvrımlı ve tozlu yolları olan bu eşsiz manzara işte o anda ayaklarınızın altına serilmiş olacak. Girintili çıkıntılı, hatta aya benzeyen yüzeyi ile Kapadokya topraklarının kahverengi uyumu gözlerinizi şenlendirecek.

İster gün doğumu, ister gün batımı olsun hangi saati seçerseniz seçin ufkun dönen rengi ile adeta büyüleneceksiniz.

Uçmanın verdiği deneyim ve heyecanı ne bir uçak, ne de zirveden etrafı izlemekle bulamayacağınıza eminiz… Metrelerce yükseklikte, bir sepeti içinde havada asılı kalmak, başka hiçbir şeye benzemez!

Kapadokya Balon Turu Güvenli mi?

Gelelim en çok merak edilen sorulardan birinin cevabına… Balonla uçmak güvenli midir? Evet, doğru koşullar altında tamamen güvenlidir. Zira kendisi, yıllardır düzenlenmekte olan bir organizasyondur. Ve bazı hayati önem taşıyan elementler sağlandığında korkulacak hiçbir şey yoktur.

Bu elementler:

  • Balonun düzenli olarak teknik bakımının yapılması,
  • Balon pilotunun lisanslı ve deneyimli olması,
  • Hava şartlarının uçuşa müsait olması,
  • Misafirlerin kurallara uyması maddelerinden oluşur.

Peki ama Kapadokya balon kazası haberi yok mudur? Elbette vardır. Lakin bu haberler, şu ana kadar yapılmış olan uçuşların yüzde 1’lik kısmını ancak oluşturur. Bunlar da genellikle yukarıdaki maddelerin ihlali sebebiyle ortaya çıkmıştır.

Bu nedenle, kesinlikle profesyonel bir sağlayıcı ile anlaşılmalıdır. Bir tüyo olarak, Kapadokya balon turu tavsiye eden kişilerden tercih ettikleri acenteyi referans olarak alabilirsiniz.

En İyi Kapadokya Balon Turu Hizmeti

En iyi balon turu organizatörü hakkında fikir verecek bir yakınınız yoksa ve araştırma yapmakla uğraşmak istemezseniz, yukarıda bahsi geçen özellikleri bir araya getirip size son derece güvenli, etkileyici ve macera dolu bir Kapadokya balon turu süreci vaat ettiğimizi söylemek isteriz! Bu süreçte:

  • Baştan sona profesyonel ve güler yüzlü bir hizmet alacaksınız.
  • Tam donanımlı balonlarımızda yüzde yüz güvenle uçacaksınız.
  • Dahası, Kapadokya balon turu fiyatları 2021 tablomuz ‘da kaliteyi koruyup, fiyatlarımızı sizin için en ekonomik olacak şekilde oluşturduk.

Bize Katılın 

Asla pişman olmayacağınız Kapadokya Balon Turu için bizimle iletişim kurabilir ve ya Kapadokya da ki diğer turlarımız için ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 üzerinden 5
8 yorum
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

8 kez değerlendirilen tur: Kapadokya Balon Turu 2024

Yorum ekle

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.