Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:30
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi
Yemek
3 Öğün

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu, bütün Fethiye turları arasında belki de en uzun soluklu, en kültürel ve tarihi içerik zengini turdur. Öyle ki, bu tur ile tam iki gününüzü dopdolu geçirme fırsatı yakalarsınız ve Türkiye’nin en önemli gezi noktalarından birkaçını gezme şansı bulursunuz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Kahvaltı

Öğle Yemeği

Akşam Yemeği

Sigorta

Rehberlik

Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Bu İki Günlük Turda Sizi Neler Bekliyor?

Fethiye çıkışlı Efes – Pamukkale gezimiz ile doğal oluşumların, antik kentlerin, kültürel ve tarihi zenginliklerin tadını çıkarma fırsatı bulacaksınız. Hem de iki gün boyunca, harika bir ekip ve içerik ile…

Tam donanımlı araçlarımız, bitmeyen konfor, neşeli ve uyumlu bir takım, leziz molalar ve bolca öğrenme ile dolduracağız. Efes’in ve Pamukkale’nin en önemli bölümlerini göreceğimiz bu gezi boyunca günümüze kadar gelmiş kalıntıların ve doğa harikalarının uzun soluklu hikayeleri öğreneceğiz.

Dopdolu içeriğimizi oluşturan gezip göreceğimiz yerleri merak ediyor musunuz? Cevabınız “evet” ise, sizi aşağıdaki paragrafları okumaya davet edelim.

Birinci Gün: Efes Antik Kenti

Maceramızın ilk gününe soluk kalıntılarında mitolojik şarkılar mırıldanan antik kenti, yani Efes’i ziyaret ederek başlayacağız.

İzmir’in Selçuk ilçesine ve akabinde Efes’e ulaşacağız. Sonra burada profesyonel ve lisanslı rehberimiz eşliğinde bol bilgili ve keyifli bir yürüyüşe çıkacağız. 2000 yıl öncesine dayanan zengin geçmişi ile karşımızda dikilecek olan sütunları, mezarları, hamamları, geçitleri, sokakları, dini mabetleri ve çok daha fazlasıyla Romalıların hayatlarına tanıklık edeceğiz.

Asırlarca hayatta kalmayı başaran Efes’te tarihi figürlerin, mitolojinin, gladyatörlerin, aşkların, savaşların ve barışların izlerini seyredeceğiz.

Artemis Tapınağı Kalıntıları

Bir sonraki durağımız, Antik Dünyanın 7 Harikası arasında sayılan Artemis Tapınağı olacak.

Yalnızca kalıntılarının günümüze kadar gelebildiği bu devasa ve eşsiz yapının; bu efsanevi mimari güzelliğin hikayesini dinleyeceğiz. Kimler tarafından, hangi amaçlarla ve ne zorluklarla inşa edildiğini keşfedeceğiz. Bu da onun antik çağlardan gelen önemi ve güzelliğini daha bir büyütecek gözümüzde.

Böylece, hayallerimizde bu nefis antik eserin tüm görkemini canlandırıp ona hayran kalacağız.

Efes’in Diğer Önemli Bölümleri

Efes Antik Kenti sınırlarında gezerken, buranın en önemli alanlarını da görmeden dönmeyeceğiz. Bu nedenle güzergahımızda:

  • Görkemiyle göz dolduran Celsus Kütüphanesi,
  • Liman Caddesi,
  • 25 bin kişilik Efes Antik Tiyatrosu (Büyük Tiyatro),
  • Hadrian Tapınağı,
  • İmparator Agustus Tapınağı da yer alacak. Bir başka deyişle Efes’in görülmesi gereken yerleri ve eserlerini ziyaret etmeden günümüzü bitirmeyeceğiz.

Kısacası, ilk günümüzü Efes’te geçirerek tarihin gösterişli ve harika biçimde korunmuş antik kalıntıları eşliğinde geçireceğiz. Nefes kesici bir zaman yolculuğu yapacağız.

Dinlenme Vakti

Efes Antik Kenti sınırlarındaki bu enerjik ve capcanlı gezimizin ardından dinlenmeyi hak ederek artık otelimizin yolunu tutacağız. Son derece hijyenik, güvenli, şık ve konforlu odalarımızda dinlenerek ertesi gün için hazır hale geleceğiz.

İkinci Gün: Pamukkale, Nam-ı Diğer Beyaz Güzellik

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu, ikinci gününde doğal güzellikleri ile göz dolduran bir doğa harikası, bir UNESCO Dünya Mirası’nı ziyaret ederek devam edecek: Sizi bembeyaz taşları, termal suları ve şifalı çamurları ile meşhur Pamukkale’ye götüreceğiz. Burada geçireceğimiz süre boyunca eminiz ki gözlerinizi etraftan, ellerinizi kameranızdan ayıramayacaksınız!

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale dağı üzerinde tamamen doğal bir şekilde (termal suların etkisi, kimyasal reaksiyonlar ve hava olayları) yerleşmiş olan Pamukkale travertenlerini göreceğiz. Yürüyüşümüz boyunca bu doğal “teras” görünümlü yapıları ve onların içleri sıcacık termal sularla dolu havuzlarını seyredeceğiz.

Masmavi sular ve beyaz, şifalı çamur dolu bu doğal süslemeler eminiz ki sizi bambaşka hislerle sarıp sarmalayacak. Üstelik yalın ayak yapacağımız bu tırmanış sayesinde ılık taşların bedeninizi nasıl rahatlattığını da hissedeceksiniz.

Cleopatra Havuzu

Hierapolis’in konuşlandığı tepeye vardığımızda, antik çağların esintileri eşliğinde harika bir yüzme seansı için Kleopatra Havuzu’na gideceğiz. Dilerseniz burada yüzebilir ve şifalandırıcı etkisi olduğuna inanılan suların tadını çıkarabilirsiniz. Yüzyıllar önce Kraliçe Cleopatra, tam da bu nedenle bu havuza girmiş ve sağlığını ve güzelliğini buradaki sıcak sular aracılığıyla artırmıştır.

Yüzmek istemezseniz, havuzun içini süsleyen antik kalıntıların ve muhteşem manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Neyi seçerseniz seçin, bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın…

Günümüzü geçirip tüm içeriğimiz bitirdiğimizde toplanıp yola çıkacağız. Fethiye’ye vardıktan sonra sizi otelinize kadar bırakıp vedalaşacağız.

Bize Katılın 

Kısaca kendinize pek çok şey katacağınız Fethiye Efes Ve Pamukkale turu ile iki günlük harika bir macera yaşamak isterseniz bu turu online olarak rezerve edebilir ya da bizimle iletişim kurabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel noktalarını sizin için bir araya getireceğiz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Fethiye Efes ve Pamukkale Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.