Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00-17:00
Tur Günleri
Cuma, Salı
Yemek
Öğle Yemeği

Efes, Altınkum’a yaklaşık 80 km mesafededir. Bir saat, on beş dakika sürecek seyahatimiz sırasında pamuk tarlalarından geçerek ulaştığımız Efes turumuza Magnesia kapısından giriş yaparak başlayacağız.

Efes turumuz süresince Magnesia kapısının yanı sıra Doğu Gymnasionu, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeion, Domitianus Meydanı, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam ve Umumi Tuvalet, Hadrianus Tapınağı, Celcus Kütüphanesi, Mermer Cadde, Büyük Tiyatro ve Liman Caddesi’ni ziyaret edeceğiz.
Efes turumuz yaklaşık öğleden sonra saat iki sularında tamamlanarak öğle yemeği için şehrin en iyi restoranlarından birinde mola vereceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Artemis tapınağının kalıntılarını ziyaret edip, seramikleri ile ünlü Selçuk ilçemizin el yapımı sanat eserlerini inceleyeceğiz.
Turumuz yaklaşık olarak akşamüstü saat dört sularında sona erecek ve Altınkum’a dönüş yapmak üzere Selçuk’tan ayrılacağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Giriş Ücreti

Açık Büfe Öğle Yemeği

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Kahvaltı

Efes Antik Kenti: Helenistik Çağın Kusursuz Kalıntıları

Efes gezimizin ilk durağı sizin de kolaylıkla tahmin edebileceğiniz gibi Efes Antik Kenti olacaktır. Çok geniş bir alana yayılmış olan bu kentte Roma İmparatorluğu’nun yansımalarını şehrin sokaklarında, mermerlerin de, duvarlarında, kapılarında, sütunlarında, sunaklarında, yapılarında, anıtlarında ve heykellerinde görebileceksiniz.

Efes’te görülmesi gereken birçok olağanüstü bölümleri rehberimiz eşliğinde ziyaret edeceksiniz. Örneğin gladyatörlerin hayvanlarla savaştığı büyük Efes tiyatrosunu görebilecek; ünlü Artemis Tapınağı’nı ve etkileyici kütüphaneyi keşfedebileceksiniz.

Meryem Ana Evi

Dünya Mirası olan Efes Kenti’nin yakınlarında, Bülbül Dağı’nın tepesinde, etkileyici bir hikayeye sahip ve tasarımı da bir hayli ilginç olan Meryem Ana Evi vardır.

İddialara göre Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği ev tam da bu özelliği nedeniyle Hıristiyanlık için özellikle çok önemlidir. Üstelik kendisi yalnızca taş kullanılarak inşa edildiğinden, mimari yapılar ile ilgilenen misafirlerimiz için de son derece ilgi çekicidir.

Burada ki süremiz dolduğunda, diğer bir durağımız için yola çıkacağız.

İsabey Camii

Turumuzun bir sonraki durağı İsabey Camii olacak.  Anadolu mimarisinin en önemli sanat örneği olan İsabey Camii, Selçuklu Döneminin ve Osmanlı Dönemi’ne geçiş arasındaki çağın kalıntılarını barındırmasıyla meşhurdur.

Bu nedenle de fotoğrafçılıkla ilgilenen ve kültürel/ tarihi bilgiler öğrenmeyi seven misafirlerimiz için fevkalade bir kaynak sağlayacaktır.

Leziz Bir Öğle Yemeği Molası

Programımız devam ederken öğle saatleri içerisinde Türk mutfağının lezzetli yemeklerinden servis edecek yerel bir restoranı ziyaret edeceğiz.

Güzel Bir Veda

Harika turumuza son vermek için Efes’ten Didim’e döneceğimiz rahat bir yolculuktan sonra sizi otelinize bırakacağız. Günün geri kalanı için size iyi dileklerimizi sunup, vedalaşacağız.

Bize Katılın 

Günlük Didim Efes turumuz ile ilgileniyorsanız, kolayca online rezervasyon yapabilirsiniz; veya bizimle iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Diğer turlarımız için de ana sayfamızı inceleyebilir, bu turlar içinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Didim Efes Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.