Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
07:00 – 19:00
Tur Günleri
Pazar
Yemek
Öğle Yemeği

Dalyan, Altınkum’a yaklaşık 250 km mesafededir. Üç saat, kırk beş dakika sürecek seyahatimiz sırasında tipik Türk köyleri ve kasabalarından geçerek ulaştığımız Dalyan turumuza açık büfe öğle yemeğimizin ardından, labirent sazlıklar arasında yapılacak büyüleyici bir nehir yolculuğu ile başlayacağız.
Dalyan turumuz süresince Caretta Caretta kaplumbağalarının son yumurtlama yerlerinden biri olan ve bir tarafı deniz diğer tarafı tatlı su ile çevrili İztuzu plajı, Antik Karia medeniyetine ait Kral Mezarları ile sağlık ve eğlence kaynağı Çamur Banyolarının keyfini çıkarabilirsiniz.
Dalyan’ı ziyaretimiz yaklaşık öğleden sonra saat iki sularında tamamlanarak açık büfe yemeği için restoranımıza geri dönüş yapacağız.
Turumuz yaklaşık olarak akşamüstü saat dört sularında sona erecek ve Altınkum’a dönüş yapmak üzere Dalyan’dan ayrılacağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

Öğle Yemeği

İz Tuzu Plajı & Çamur Banyosu

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Kahvaltı

Dalyan Nehri

Beş bin iki yüz hektarlık bir alanı kaplar ve su alanı beş ıssız adaya ev sahipliği yapar. Köyceğiz bir dağ tektonik gölüdür, kar ve buzulların erimesinden, Tatlı su yaylarından ve iki küçük nehirden dağlardan akan akarsularla doludur.

Ayrıca, jeolojik faydan akan jeotermal maden suları tarafından beslenir. Bu acı kükürt suları, sıcak bir şekilde yer kabuğunun kırılmasından yüzeye çıkar ve göle dökülür. Derinliği altmış metreye ulaşır ve Köyceğiz Gölü’nün kıyısındaki dağlar dokuz yüz otuz yedi metreye kadar yükselir.

Dalyan Nehri bu gölü Akdeniz’in sularına bağlar ve birleştiği yerde nehir geniş bir delta oluşturur. Bu inanılmaz güzel bölgede, adını aynı adı taşıyan nehirden alan küçük bir renkli Dalyan kasabası vardır.

Dalyan şehrine ayrıca birçok Boğaz ve kanal olduğu için “Türk Venedik’i” denir. Dalyan Nehri kıyısındaki dağ yamaçlarında Likya dönemine ait kaya mezarları bulunmaktadır.

Mezarlar yerden yüksek alanlara yapılmıştır, böylece ölülerin ruhları bu mezarlardan doğrudan gökyüzüne yükselmeye daha yakın olduğu düşünülmüştür. Dalyan Nehri’nde bir tekne gezisi sırasında bu antik mezar evlerinin lüks cephelerini keşfedebilirsiniz.

Ardından, Dalyan’ın ana doğal cazibe merkezi olan İztuzu doğa rezervi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu ilginç yerde harika bir kaplumbağa Plajı var.

Bir yandan tatlı nehir suları ile yıkanır ve karşı kıyıya Akdeniz’in tuz dalgaları akar. Bu aradaki mesafe çok küçüktür, yüz altmış metreden fazla değildir.

Bu dar kumsal üzerinde, deniz dev kaplumbağalarının nadir bir türünün yavruları Caretta – Caretta ortaya çıkar. Mavi yengeçler de kaplumbağa kıyısını habitatlarının yeri olarak seçtiler. Onları gözlemleyebilir veya isterseniz bu yengeçlerden lezzetli bir yemek sipariş edebilirsiniz.

Bodrum’daki geziler, Nargileyi ziyaret etmek ve Türkiye’nin bu cennet köşesinde unutulmaz bir tatilin tadını çıkarmak için cazip bir fırsat sunuyor.

Bu heyecan verici yolculuk size yaşam için harika bir sağlık, canlı izlenimler ve anılar yaşatacaktır.

Bize Katılın 

Didim Dalyan turu programımızdan memnun kalırsanız eğer online olarak rezervasyon yapabilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Didim Efes turu ve ya Bodrum Pamukkale gibi diğer kültür turlarımız hakkında bilgi almak isterseniz ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Didim Dalyan Turu – İztuzu Plajı”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.