Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cuma, Pazartesi
Yemek
Öğle Yemeği

Düzenlediğimiz Antalya Perge Aspendos Side Turu, muhteşem plajları ve koyları sebebiyle genellikle yalnızca “yazlık” bir tatil beldesi olarak bilinen Antalya’nın pek de bilinmeyen diğer yüzünü keşfetme şansı verir.

Gerçekten de Antalya yalnızca yaz turizmine değil, her mevsime eşlik edebilecek birbirinden özel güzelliklere sahiptir. Arkeolojik alanlar ve doğa harikaları gibi… İşte bu tam günlük Antalya gezisine katılarak bahsi geçen ikiliyi kolayca birleştireceğiz. Yani antik kentleri ziyaret edip hoş manzaraların tadını çıkarabileceksiniz.

Turumuz boyunca yapacağımız şeyleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilir ve ikna olmaya hazır olabilirsiniz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Açık Büfe Öğle Yemeği

Giriş Ücretleri

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Keyifli Bir Başlangıç

Belirlenen saatte sizi tam donanımlı, modern ve konforlu tur otobüsümüzle otelinizden alıp, turumuzun başlangıç noktası olan Perge’ye götüreceğiz.

Tur boyunca göreceğimiz yerler hakkında bilgi verecek olan lisanslı rehberlerimiz de size eşlik edecek.

Perge

Yolculuktan sonra Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan turumuzun ilk durağı, Perge Antik Kenti’i olacak. Perge, Roma İmparatorluğu döneminin neo-klasik ve Helenistik özelliklerini göstermesi açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca bu şehrin Truva Savaşı’ndan sonra kurulduğu iddiaları da tarih ve kültüre ilgi duyanlar için Perge’nin son derece muhteşem bir gezi noktası olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Aspendos

Antalya antik kentler turumuzun bir sonraki durağı, Antik tiyatrosu ile ünlü olan Aspendos Antik Kenti olacak. Özellikle ticaret yollarının yakınında bir konuma sahip olduğu için Roma döneminde çok önemli bir şehir olmuştur.

Aspendos Şehri, dönemin tüccarlarının ve vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayan bir agora, tiyatro, stadyum, hamam, sarnıçlar ve dükkanlardan oluşmaktadır. Rehberimiz sayesinde Aspendos hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

İlginç bir not olarak ekleyelim: Günümüzde Aspendos Tiyatrosu festivaller veya organizasyonlar için hala kullanılmaktadır.

Öğle Yemeği

Gezerken kaybettiğimiz enerjiyi yeniden kazanmak için yerel bir restoranda enfes bir öğle yemeği yiyeceğiz. Orada, Türk mutfağımızın dünyanın en lezzetli mutfaklarından biri olduğunu tekrar tekrar kanıtlayacak olan lezzetli yemeklerin tadını çıkaracağız.

Side

Enerjimizi topladıktan sonra maceracı ruhlarımızla Side Antik Kentinde dolaşmak için tekrar yola çıkacağız.

Bir liman kenti olan ve aynı zamanda şehir surları, geçitler, sütunlar, sokaklar, evler, Antik Tiyatro, Dionysos Tapınağı, bazilikalar, antik banyolar, Apollo Tapınağı, Athena Tapınağı ve daha niceleriyle bezeli olan bu büyülü diyarı iyice keşfedeceğiz.

Dahası tüm bunları yaparken şehrin muhteşem konumu sayesinde Akdeniz manzarasının da tadını çıkarabileceksiniz.

Kurşunlu Şelalesi

Gezimizin son durağında Kurşunlu Şelalesi’ni ziyaret etmek için Milli Park’a gideceğiz.

Fotoğraf makinenizi yahut telefonunuzu çekime hazırlamak isteyebilirsiniz, zira tam 18 kilometrelik yükseklikten dökülen şelalenin şarıltıları eşliğinde turkuaz ve yeşilin mükemmel uyumunu yakalayacaksınız.

Bu cennet mekânın güzelliğinin tadını çıkarın ve ruhunuzu arındırın…

Bide Katılın

Kurşunlu Şelalesi’nde yeterli bir süre geçirdikten sonra tekrar aracımıza binip, otelinize varana kadar güzel bir dönüş yolculuğu yapacağız. Otele vardıktan sonra ise Antalya Perge Aspendos Side Turu programımız sona erecek; yine de diğer Antalya turları ve aktivitelerinde ne zaman isterseniz buluşabiliriz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Antalya Perge Aspendos Side Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.