Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
04:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi
Yemek
3 Öğün

Özenle hazırladığımız günübirlik Antalya İstanbul Turu programımıza katılarak ülkemizin “yazlık” incisi Antalya’dan ayrılıp kültür ve tarih başkentimiz İstanbul’a seyahat edebilir, Antalya tatilinizin bir gününü bambaşka bir rotaya oluşturabilirsiniz.

Bir diğer deyişle, artık yüzmekten ve güneşlenmekten sıkıldıysanız sizi alıp ülkemizin metropolüne, onlarca uygarlığın ve imparatorun göz bebeği olmuş muhteşem İstanbul’a götürmemize izin verin. Zira otelinize geri döndüğünüzde teklifimizi kabul ettiğiniz için hiç de pişman olmayacaksınız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Uçak Biletleri

Öğle Yemeği

Boğaz Turu

Topkapı Hariç Biletler

Rehberlik

Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Bu Tur Size Neler Vaat Ediyor?

Antalya’dan İstanbul’a uzanan turumuzda titizlikle ve profesyonel olarak planlanmış bir rota ile eşsiz bir seyahat deneyiminin keyfini süreceğinizi söylemek isteriz: Zira İstanbul uzun senelerdir bir dünya kenti; ve ayrıca ülkemiz için çok büyük bir öneme sahip olduğundan mutlaka gezilmesi gereken bir kültür şehridir.

İşte bize katılarak İstanbul’un kültürel ve tarihi nimetleri ile gününüzü süsleyebilirsiniz. Turumuz da bolca gezip öğrenecek ve bu şekilde de bilgi birikiminizi geliştirmiş olacaksınız.

Macera Başlıyor

Sabahın erken saatlerinde sizi Antalya’da kaldığınız otelden tam donanımlı, modern, konforlu ve güvenli aracımızla alacağız. Ve uçağa binmek üzere havaalanına götüreceğiz.

Orada, profesyonel tur rehberimizle tanışacaksınız. Tanışma faslının ardından ise uçağa binip birkaç saatlik bir yolculuğun ardından Antalya’ya ineceksiniz.

Sultan Ahmet Camii

Uçuş ve İstanbul’a varıştan sonra Antalya İstanbul Turu programımızın ilk durağı nefis mavi tonları, çini süslemeleri ve harika çizgilerle süslü iç tasarımı ile ünlü Sultanahmet Camii olacak.

Sultanahmet Camii’nde gezerken mimarinin kutsallığını, huzuru ve tarifsiz güzelliği zihninizin her köşesinde hissedeceksiniz, bu da içinizi epey hoş hislerle dolduracak. Ayrıca profesyonel rehberimiz sayesinde buradaki gezi sırasında daha fazla bilgi edinecek, yepyeni şeyler öğreneceksiniz.

Hipodrom ve Alman Çeşmesi

Günübirlik İstanbul turu programımızın bir sonraki adımında Sultanahmet Meydanı’nda bulunan ve sırasıyla Romalılar, Bizanslar ve Osmanlılar tarafından at yarışları düzenlemek ve izlemek için kullanılan Hipodrom’u göreceğiz.

Yüzyıllar geçse dahi ayakta kalmayı başaran Hipodrom, aynı yapı içerisinde farklı dönemlerin ve kültürlerin karışımını yansıtır ki bu da mimari ve tarihle ilgilenenler için mutlaka görülmesi gereken bir kaynak demektir: Muhteşem bir melezi seyretme keyfiyle buluşacaksınız.

Alman Çeşmesi

Hipodrom’dan sonra bir Alman imparatoru olan Wilhelm tarafından dönemin Osmanlı padişahına ve dolayısıyla Osmanlı İmparatorluğu ve İstanbul’a da hediye olarak gönderilen Alman Çeşmesi’ni ziyaret edeceğiz.

Bu çeşmeyi benzersiz kılan şey hem yüzyıllardır sağlam bir şekilde tüm heybetiyle dikilmesi hem de Neo-Bizans mimarisi özelliklerini yansıtan enfes tasarımıdır. Elbette, bu yere ait tüm bilgileri rehberimizden detaylı dinleyebileceksiniz.

Sultanahmet Meydanı’nda Serbest Zaman

Sultanahmet, mimari içeriği ve tarihi dokusu ile unutulmaz bir yer olduğundan burada turumuzu ve İstanbul’un seçkin yapılarını hatırlamanızı sağlayacak bazı hediyelik eşyalar satın almak isteyebilirsiniz.

Bu nedenle de keyifli bir mola vereceğiz.

Serbest zaman zarfı boyunca dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Türk mutfağımızın leziz örneklerini tadabilir veya dinamik şehir yaşamını ve insanları gözlemleyebilirsiniz.

Topkapı Sarayı

Antalya çıkışlı İstanbul Turu, İstanbul’un en önemli yapılarından biri olan Topkapı Sarayı’na yapacağımız güzel bir ziyaretle devam edecek.

Sarayın mimari çizgilerindeki cazibe ve farklı amaçlara adanmış birçok bölüme ayrılan devasa boyutları sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Profesyonel rehberimizden bu yüzlerce yıllık sarayın önemini ve spesifik olarak ön plana çıkan bölümlerin ayrıntılarını öğrenirken gözlerinizi de kalbinizi de bir hayli memnun edeceksiniz.

Mısır Çarşısı

Sarayın çarpıcı atmosferinden ayrıldıktan sonra, İstanbul’un en popüler gezi ve alışveriş noktalarından biri olan Mısır Çarşısı’na gideceğiz.

Burası mimari tasarım ile büyülenmek, İstanbul’un rengarenk ve capcanlı hayatını gözlemlemek ve tabii ki alışveriş yapmak için mükemmel bir duraktır. Zaten baharattan tekstile, tekstilden hediyeliklere uzanan yüzlerce çeşit ürünü gördüğünüzde siz de bunu kolaylıkla anlayacaksınız.

Boğaz Turu

İstanbul’a gelen tüm yerli ve yabancı turistler için klasik bir etkinlik olan Boğaz turunu yapmadan dönmek olmaz, öyle değil mi?

Ekstra bir ücret ödeyerek Marmara Denizi üzerinde geçecek bu huzurlu yolculuğa katılabilirsiniz. Boğaz boyunca İstanbul’un en önemli binalarını ve yerlerini tam 90 dakika boyunca gözlemleme şansı bulacaksınız.

Hoşça Kal İstanbul

Turumuzun sonunda tekrardan havalimanına geçeceğiz ve  İstanbul’dan Antalya’ya uçakla geri döneceğiz. İniş yaptıktan sonra ise sizi havaalanından alıp otelinize götüreceğiz ve böylece Antalya İstanbul Turumuz başarılı bir şekilde sona erecek.

Bize Katılın 

İçeriğimizi beğendiyseniz programımıza online olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da dilerseniz, düzenlediğimiz diğer Antalya günlük turları ve programlarına da göz atabilirsiniz. Her konuda bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Antalya İstanbul Turu”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.